[personal profile] ichthuss
У мене немає сумнівів, що соціалістичні штати Європи приречені від самого початку, від створення. Питання лише в тому, коли і як. Я, чесно кажучи, не розраховував на зміни в цьому напрямку в цьому десятилітті. Але раз процес пішов, його треба брати до уваги.

Я бачу, половина стрічки радіє самому факту, половина щодо того ж факту переживає. Мені здається, що це принципово помилкова постановка питання. Головне практичне питання, яке випливає з двох вищезгаданих ("коли" і "як") — це скількох людей і якою мірою придавить обломками. І я не бачу аналізу поточного сценарію з цього боку. Чи будуть альтернативні сценарії менш чи більш травматичними? Які з них дають більше шансу міжнародній свободі (міграції, капіталів, торгівлі, валюти)? Чи міжнародний уряд забере ці свободи з собою на дно? Якою де-факто складеться процедура виходу? Чи вдасться домовитись полюбовно, відповідно до договорів (як відомо, в ЄС вхід — рубль, вихід — десятка), чи Британія відмовиться від ідеї виходу, якщо це не вдасться, чи буде змушена розривати європейські договори в односторонньому порядку?

Я, чесно кажучи, не дуже гарно уявляю собі політичні розклади всередині Унії, тому не візьмусь коментувати. Але якщо хтось обізнаний більше за мене, то порівняння альтернативних сценаріїв в коментарях вітаються.

Date: 2016-06-24 05:41 pm (UTC)
From: [identity profile] noddeat.livejournal.com
Ніяких альтернативних сценаріїв немає, є безальтернативний сценарій — створення нової організації спеціально під Британію. Ну або просто приєднання її до EEA в клубі з Ліхтенштейном, Норвегією, Ісландією. Але оскільки ОК треба трохи більше, ніж рибу імпортувати, ймовірно, буде повністю нова організація, куди поступово приєднаються теж ці троє.

Кінець кінцем, за вихід проголосувало не 70% проти 30, а 50/50, результат до останнього був непередбачуваним. Тому буде компроміс, що задовільнить і ту сторону, шо програла, і цей компроміс описаний у першому абзаці: створення ЄУ, який не буде називатися ЄУ.

Брекщітисти мріють про Британську імперію та тісніші зв’язки з Commonwealth, але це дуже нереалістично: ані Канада, ані Австралія не хотять ніякою тіснішої інтеґрації з Британією окремо від Європи. Тим паче, шо ОК їх якраз «кинула», коли в 1985 році приєдналася до ЄС, і вони це дуже добре пам’ятають.

PS написав це як «постріл в повітря», а не як «обізнаний», якщо що.

Date: 2016-06-24 05:48 pm (UTC)
From: [identity profile] noddeat.livejournal.com
Неважливо: розпад у тому сенсі як був розпад СРСР неможливий з економічної причини, ти сам її називав у мене в коментарях. Можливе тільки переформатування, заміна назви, перенесення бюрократичних органів у інші міста тощо.

Ну, принаймні, в цьому столітті. Шо там буде, коли можна буде свіжу випічку доставляти через космос на інший континент, складно передбачити.

Profile

ichthuss

May 2017

S M T W T F S
  123456
78910111213
1415 16 17181920
21222324252627
28293031   

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 23rd, 2017 01:55 am
Powered by Dreamwidth Studios