Все, що відбулося толкового на Майдані два роки назад, відбулося не на основі проєвропейського руху, а на основі ліберальної ідеї захисту себе і свого. Самопроголошені очільники, до речі, цього так і не збагнули, і до кінця зі сцени лунало різноманітне «Україна — це Європа», хоч люди і не за тим прийшли. Тільки коли ми відставляємо політичну міфологію і пригадуємо, що кожен має свою гідність, і має солідарно з усіма захищати своє життя, свободу і власність (а також їхнє життя, свободу і власність), ми рухаємося вперед.

Голандський референдум, сподіваюсь, дасть нам ще один шанс відставити політичні міфи і зайнятись важливими речами.
...флеймогінна задачка, але зараз, мабуть, не знайду, тому запишу по пам'яті.

Чи можливо побудувати пристрій, який, якщо його помістити в струмінь води, що вільно падає під дією сили тяжіння, зможе вибратись по цьому струменю вгору, до його джерела?

Додам дві умови, щоб виключити тривіальні рішення:

1) Пристрій має бути пасивним і прибувати в кінцеву точку в тому ж вигляді, в якому туди потрапив — в тому числі з тим же запасом внутрішньої енергії.

2) Пристрій взаємодіє лише зі струменем води. Варіанти «посидіти на дні, акумулювати енергію, а потім забратися по струменю» відпадають.

Одразу відмічу, що навіть з цими обмеженнями умови задачі допускають деякі неоднозначності в трактуванні; залишаю ці неднозначності на розсуд читача, тобто задачу можна довизначати.

Коменти поки що скріняться, розв'язки і явні спойлери розскріню через пару днів, решту коментарів — одразу.

Update: за результатами обговорення вніс деякі виправлення в пост.

Update2: розкрив всі коментарі, запостив відповідь окремим дописом.
А от мені цікаво, ті, хто потирають руки в очікуванні розпаду Росії, гарно пам'ятають, чим подібний розпад закінчився для України трохи менше 100 років назад?
Ну що ж, схоже, ми таки живемо на початку космічної ери.
...гарний знак.

http://frankensstein.livejournal.com/674003.html

Імперські амбіції населення Росії готове вдовольняти лише за чужий кошт. Самі вони на це, схоже, ні копійки не дадуть. Це значить, що вільна Росія до сусідів не полізе. Дожити б тільки.

...(приблизно таких) може бути цікаво дізнатись, що стандартний лінксовий драйвер для 3g-модемів (option.ko) не розпізнає ці модеми, але може цілком коректно з ними працювати. Для цього достатньо прописати vendorId та productId модему в список підтримуваних пристроїв. Ось вам патч:

Read more... )
Нерідко християнське поняття «покаяння» розуміють неправильно — у більшості воно асоціюється з роздиранням сорочки, посипанням голови попелом і веригами. В той час як в грецькому оригіналі стоїть «метаноя» (μετάνοια), що можна перекласти приблизно як «зміна розуму» або «переосмислення». Християнське покаяння — це «я більше не та людина, щоб робити подібне».
Я не пишу в цьому журналі особисті записи, але зараз вирішив зробити виключення.

8 листопада, в неділю, приблизно о 18:30 — 19:30 по вул. Луначарського, 24 збили на пішохідному переході мою гарну знайому. Водій залишив машину і втік. Якщо хтось має будь-яку інформацію, що може допомогти, велике прохання звернутися.

http://vk.com/wall-4001153_3574
Єдиний відомий мені український гурт, що пише тексти правильною літературною українською мовою — це «Кому Вниз». Вони, правда, фашики натуральні. Так і живемо. Хтось може назвати контрприклади?
Скажіть, прогресивна громадськість вже здогадалась зарахувати у колишні регіонали власне Порошенка?
А ви звернули увагу, що, незважаючи на те, що Україна — найбільша за площею країна з-поміж розташованих повністю в Європі, у нас не склалося навколо цього факту ніякої міфології, аналогічної до «одна шестая часть суши» та подібного? І що всі спроби форсити різноманітні «Кубань наша» викликають лише посмішку?
Потрапила недавно на очі розмова, де нормальні люди обговорюють, повідомляти чи не повідомляти СБУ про побутовий сепаратизм (конкретно йшлося про таксистів). Мені незрозуміло, про що тут можна говорити. Сепаратисти кращі за чекістів. Це, здавалося б, ми вже мали твердо вивчити. Навіть якщо це правильні чекісти. І це я ще обходжу стороною той момент, що погрожувати дубиною людям, які не вчиняють і не планують нічого кримінального — саме по собі злочин. Якщо планують і вчиняють, то, звісно, протидія потрібна, хоча це ближче до міліції та прокуратури, ніж до СБУ.

UPD. Тут пан [livejournal.com profile] noddeat підкинув лінки про те, як виглядає сепаратизм в цивілізованих країнах.
http://www.thetnm.org/why
http://www.thetnm.org/answers
Або от давайте у кожного другого жителя відберемо всі запаси готівки, а заразом і у всіх кредитних установ. Це ж як пожвавиться економіка, коли половина жителів щось продаватиме, а половина купуватиме!
А ось кому гарний лінк — його можна присилати російським антипутінцям, занадто стурбованим внутрішніми українськими справами. Лайт-заміна відомій сторінці символічного напрямку авторства Каганова.

http://anariel-rowen.livejournal.com/526396.html

Втім, для українців, надмірно цікавих до внутрішніх російських справ, теж годиться.
Тим часом, поки в біткоїн-кругах відмічається чергова зрада, хочу звернути увагу цікавих на такий показник, як bitcoin days destroyed. Цей показник з дивною назвою означає витрачені біткоїни, помножені на час з моменту останнього руху цих самих біткоїнів. Очевидно, що в стаціонарному режимі середнє денне значення цього показника буде близьким до кількості біткоїнів у обігу. Дійсно, кожен біткоїн, що витрачається раз на N днів, буде раз на N днів давати вклад в загальну суму в розмірі N одиниць, тому середнє значення показника буде дорівнювати кількості біткоїнів, які рухаються більш-менш регулярно.

З графіка можна зробити деякі цікаві висновки. Наприклад, можна стверджувати, що зараз в реальному обігу перебувають близько 5 млн. біткоїнів зсеред випущених 15 млн. Більше того, ця величина майже не міняється останні три роки, тобто нововипущені біткоїни в середньому лягають під матрац. Це також означає, що коливання ціни біткоїна з точністю до порядку величини справді слідували за об’ємом обслуговуваного ринку, і падіння останніх 20 місяців, схоже, не зв’язано з переходом від buy&hold до активного використання біткоїнів в товарообміні, як часто стверджують. Відношення цього показника до повної величини майбутньої емісії (21 млн) дає нам величину (приблизно 1/4), наскільки нижча ціна була б ціна у біткоїна по відношенню до поточної, якби ринок обслуговувався повним об’ємом валюти. Цей фактор буде сповільнювати зростання ціни при переході від ринку buy&hold на товарний ринок. Коли ж на графіку промалюєтся впевнений тренд на зростання, це означатиме, що люди почали виймати свої біткоїни з-під матраців.

Цікаво буде подивитись, як відреагує цей графік на падіння емісії вдвічі, яке відбудеться наступного літа. Минуле падіння, яке трапилось наприкінці листопада 2012, мало позначилось на цій величині, хоча з великою долею умовності цю точку можна прийняти за кінець повільного зростання і початок горизонтальної ділянки.
Знаєте, коли радянське суспільство звернуло увагу на проблему солдатів радянської армії? Коли відмінили відсрочку для студентів, і в армію потрапили діти з пристойних сімей. Знаєте, у скільки разів витрати на дослідження СНІДу, приведені до одного смертельного випадку, перевищують витрати на ішні смертельні хвороби? Точну цифру не скажу, але не вдвічі і не втричі. Бо європейцю чи американцю середнього достатку туберкульоз і малярія пофіг, а СНІД — ні. Знаєте, чому з усіх років сталінських репресій запам’ятався 37? Так, в цей рік був максимум репресованих, але інформаційний відгук був непропорційно великий, бо під ніж потрапила тодішня інтелігенція і «середній клас».

До чого це я. Не слід розраховувати, що втрати російської армії на Донбасі, чи погіршення життя в Усть-Гузнинську якось повпливають на політику Росії. Повпливати на неї може те, що всерйоз відчує на собі московський, чи, принаймі, пітерський середній клас. І не просто відчує, а вважатиме зміну політичного курсу кращим рішенням, ніж продовження — а це далеко не тотожні речі, зараз багато хто готовий затягнути пояси заради імперії. Так от до цього ще далеко.
Один чувак з Британії вирішив замовити знайомому американцю піцу з доставкою додому на знак подяки. Коли він виявив, що з Британії це зробити не так просто, він звернувся до колективного розуму в особі Реддіта, де йому порадили скористатись біткоїнами. Чуваку думка сподобалась, а, оскільки востаннє він чув про біткоїни десь так в 2010-му, він прикупив парочку, що за нинішніми цінами склало близько 550 баксів. Оплатив їх, що характерно, з рахунку, що належав компанії. Успіхам в торгівлі відверто сприяв стан алкогольного сп’яніння.

Коли виявилось, що двох біткоїнів для його затії, м’яко кажучи, забагато, чувак, замість продати біткоїни назад, вирішив зайнятись благочинністю і запропонував безкоштовну піцу всім охочим в тому треді, де йому дали пораду. Таким чином він відправив більше сотні замовлень у Штатах, на Гаваях, навіть одне в рідному Об’єднаному Королівстві.

«Чувак зробив більше для голодних народних мас, ніж всі місцеві політики», «І перетворив Ісус біткоїни на піцу» — приблизно таким був загальний тон подальшої дискусії. Закінчилось діло, природньо, протверезінням і головомийкою від начальства.

http://cointelegraph.com/news/115015/boozy-brit-buys-£300-worth-of-pizza-in-bitcoin-blunder

Схоже, біткоїни з піцою пов’язує якась карма. Нагадаю, що першим в історії реальним товаром, проданим за біткоїни, теж була піца — щоправда, за 10 000 BTC.
«Я знаю одного чувака, він з 2004 року податки не платить: він довів у суді, що прокуратура — приватна структура, бо будівля зареєстрована на приватну особу.»
Приватний енфорсмент — це добре. Боротьба з контрабандою — це погано. Що важливіше в даному випадку? Важливіше друге, оскільки вся користь від приватного енфорсменту полягає в захисті прав на життя, свободу і власність, а боротьба з контрабандою — це боротьба зі свободою і власністю.

В світлі популярного економічного міфу, згідно з яким зростання грошової маси обов’язково потрібне для обслуговування більшого об’єму товарообігу (і в нормі не має ніякого відношення до фінансових проблем уряду), пропоную його прихильникам відповісти на два запитання:

1) Чи суттєво, в якій саме точці фінансової системи з’являться нововипущені гроші?

2) Якщо ні, то яким чином один із рівнозначних варіантів, а саме, розподілення нових грошей строго пропорційно наявним грошовим залишкам кожному учаснику грошової системи, допомагає обслуговуванню іншого об’єму товарообігу? Якщо так, то де вони мають з’являтись і чому? Держбюджет і інші державні рахунки не пропонувати — за умовою, користь від нової маси не пов’язана з фінансами уряду.

Profile

ichthuss

May 2017

S M T W T F S
  123456
78910111213
1415 16 17181920
21222324252627
28293031   

Syndicate

RSS Atom

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 23rd, 2017 01:49 am
Powered by Dreamwidth Studios