![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)
Навіяно ось цим тредом.
Чому я вважаю, що шлюб має оформлюватися офіційно? Частково я вже піднімав це питання у записі на захист форми. Однак цим питання не вичерпано адже можна розглядати шлюб без державного оформлення як своєрідну форму, що будується без участі держави, подібну, скажімо, до дружби. Така позиція мала би право на існування, якби не один момент: ключовою умовою нормального існування деякої форми є більш-менш однакове її розуміння у межах культури, в якій вона застосовується.
Коли мова йде про дружбу, то, як правило, учасники цієї форми розуміють її приблизно однаково. Коли говорять «ми будемо жити без штампа», то, як показує практика, чоловіки і жінки розуміють це з серйозними розбіжностями. Принаймі, опитування зажди показують, що заміжніх жінок у нас більше, ніж одружених чоловіків. Це можна розглядати як відмінність «чоловічої» та «жіночої» культур (тобто як вихід форми за межі культури, в якій вона може застосовуватися), однак суті це не змінить за такою «формою» фактично ховається серйозне лицемірство. А формат співіснування, в якому свої обовязки сприймаються сторонами по-різному, ні до чого доброго, як правило, не приводить. Тому варто або побудувати зрозумілу обом форму співіснування, або не будувати такої форми взагалі.
Змушений, щоправда, відмітити, що традиційний шлюб сьогодні також може сприйматися у дуже широких варіаціях, тому він аж ніяк не гарантує однакового ставлення подружжя до їх співіснування. Однак все ж таки він не містить (або містить значно меншою мірою) такої суттєвої початкової розбіжності, як сприйняття чоловіком його як «несерйозної» справи, а жінкою як «майже звичайного шлюбу».
Я свідомо не торкаюся питання, як, на мою думку, має виглядати традиційний шлюб скажімо, які обовязки він породжує. Ця тема теж цікава, але про неї я напишу іншим разом.
no subject
Date: 2008-10-12 02:09 pm (UTC)В межах нашої культури саме зі сумісного проживання починається етап відносин, починаючи з якого, умовно кажучи, «назад шляху немає».
>Почему, например, не с признания в любви? Это ведь тоже очень важный этап, который, фактически,
>знаменует начало отношений между мужчиной и женщиной.
Освідчення у коханні знаменує собою початок періоду «побачень», який функціонально замінив собою період заручин і який розглядається суспільством як стан, коли парі, по можливості, ніхто не заважає побудові відносин, однак остаточної певності, що їхні відносини це серйозно, ще немає.
>А на счёт лицемерия, то как по мне, в большинстве случаев, сюда очень подходит пословица: «меня
>обманывают, а я обманываться рад». Т.е., человек всё понимает, но что-то толкает его
>потворствовать лицемерию. Вот с этим стоит бороться, но против сожительства я не имею ничего против.
Матеріалісти стверджують, що буття визначає свідомість. Погодитись з ними я не можу, але заперечивати, що навколишнє буття дуже значною мірою впливає на свідомість, також не можна. Часто найпростіший і найефективніший спосіб змінити своє ставлення до чого-небудь полягає у тому, щоб почати діяти так, ніби ти уже маєш це нове віднощення. Тому боротися з власним лицемірством шляхом формалізації відносин ефективний засіб, звичайно, якщо не плутати засіб з метою. Крім того, формалізм важливий для самоконтролю, насправді серйозних причин _не_ формалізувати свої відносини я, в принципі, і не можу придумати, тому своє небажання йти до РАГСу слід детально проаналізувати.