Про вищу освіту.
Feb. 10th, 2011 11:40 am![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)
Вчений-медик відкрив метод трапецій з запізненням на яких-небудь 300 років.
Якщо не фейк, то це вирок сучасній вищій освіті. Я не повірю, що людина з вищою освітою не вивчала інтеграл. Виходить, інтегральне числення (зовсім не недоступне цій людині, як показала практика) викладалось настільки незрозуміло, що студенти не лише не запамятали методи розвязання задач (що було б логічно для неспеціалістів), вони навіть не зрозуміли, що за задачі вони вирішують. А це вже гаплик.
no subject
Date: 2011-02-10 01:22 pm (UTC)>викладання така, що після іспиту студенти не знають нічого.
В цьому якраз і проблема. Мене б нітрохи не турбувало, якби після іспиту студенти не вміли розв'язати жодного завдання, але, принаймі, розуміли б його постановку. Тоді б подібного не трапилось.
>В Штатах матаналіз навряд чи викладають в медичних вишах.
Якщо це справді так, то проблема значною мірою зникає.
>Трагедії, повторюю не бачу: за посиланням теж пише, що Ґелл-Ман відкрив
>теорію груп, бо її не знав. Таке трапляється дуже часто.
Одна справа перевідкрити щось доволі спеціальне, і друга щось загальноосвітнє. Досьогодні я інтеграл відносив до другої категорії.
no subject
Date: 2011-02-10 01:27 pm (UTC)>Мене б нітрохи не турбувало, якби після іспиту студенти не вміли розв'язати жодного завдання, але, принаймі, розуміли б його постановку. Тоді б подібного не трапилось.
Хороші викладачі не викладають матаналіз медикам чи гуманітаріям, принаймні у нас, так що шанси цього дуже малі. Власне, ця стаття є свідченням того, що у світі бракує фахівців «міждисциплінарних», і університети потихеньку починають їх готувати.